Snad jsem vám chyběla

Tenhle článek už píšu měsíc v kuse 😀 vždy to  začne velmi nadějně, že mám nápad, že vím co chci sdělit světu a pak zjistím, že jsem se ještě nepodívala na tu komodu, co máme kupovat. Že jsem si chtěla ještě koupit polštář, druhý polštář a ten třetí je vlastně taky pěkný. Talířek, koš na odpadky, prostěradlo, potah na gauč, smetáček, ručník, hadřík, jednu kytku, druhou kytku. Jojo, teď je ze mě velký zemědělec a florista. Těžce bojuji za botanickou zahradu u nás doma. U nás v 2kk. Pěkný, Naďo. Co k tomu dodat.

Do toho samozřejmě stagnuji. Víte jak, tyhle obyčejný domácí věci vám zaplní celý váš prostor v hlavě a pošlapou zárodek jakéhokoliv projevu kreativity. Například na blogu, nebo na you tube a třeba i na instagramu. Nemyjete si vlasy, protože je v nich barva, kterou jste pracně rozpatlávali dva dny na zeď. Nemalujete se, protože váleček nemá oči, ani pěkné tělo, takže se na vás nemusí koukat. Oblékáte se na základě toho, co se zrovna nevešlo do krabic a jíte čínu. Pořád a dokola, protože vaření do stěhovacího manuálu nikdo nezařadil. Nikdy.

Balíte, taháte krabice, přesouváte, vymýšlíte, plánujete a pak přijde okamžik, kdy stojíte uprostřed svého nového domova a velmi pomalu vám dochází, že ty věci za vás vlastně nikdo nevybalí. Takže si dáváte další kolečko doprovázené zoufalstvím, touhou všechno spálit, vyhodit a rozdat. Jen pro představu – prostřednictvím mé šatní skříně by se oblékla půlka Afriky, a já stále nemám co na sebe. Kdyby někdo vykradl naši koupelnu, tak se může šplouchat ve voňavé vaně do aleluja, zapíjet to parfémy a vyčistit minimálně stovku záchodů, jenže já pořád chodím domu z práce s novým sprcháčem.

Taky zjistíte, že v dnešní době sušák na prádlo stoji víc, než žehlička, žehlicí prkno jako žehlička a sušák dohromady. Proto ustupujete svým zásadám a po staru žehlíte na stole v kuchyni, která je zároveň obývakem a ložnici, no a v neposlední řadě pracovnou, sněmovnou, knihovou a botanickou zahradou. Žijeme ve světe multifunkčností, tak co bych měla zaostalou kuchyň, že.

Tím bych chtěla jen naznačit, že se vracím do psacího procesu. Snad jsem vám chyběla

Vaše

One thought on “Snad jsem vám chyběla

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s