Předmluva

Víte, abych zachránila svůj vlastní vztah, tak jsem začala psát knihu. Nejspíš už pádesátou ve svém životě, ale na tom se nesejde. Jsou životní situace, kdy se potřebujete vymluvit. Dostat ze sebe myšlenky, emoce, pocity a nějaké nedokonalostí, které vám nabourávají myšlenkové pochody. Neustále. Pořád dokola. No, a aby to bylo pořádné kliše, tak po podobné výměně názorů s mužem, na kterém mi záleží, a možná právě proto často říkám věcí, které vyzní uplně jinak, než jsem myslela, on si to vyloží ještě po svým, původní téma dostane uplně jiný rozměr a už to jede. Potom jeden jde zběsile kouřit na balkon, a druhý se otáčí čelem ke zdi. Krade deku a vy se přistihnete na mysli, že by v posteli mezi vás se najednou vešla menší armáda. Přinejhorším fotbalový tým.

K věcí. Jsem ta, která právě sedí na balkoně, kouří a pracně se snaží příijít na to, jak být tolerantní, chápajicí, miň emocionální a přitom zůstávat sebou. Co vše během života nás ovlivňuje a lepí z nás právě ty, čím jsme. Někdy v dospělostí.

Kde se bere první pocit majetnictví, kde se bere pocit nejistoty, strachu a možná i nějakého osobního podcenování? Kde je vlastně ten světlý začátek našeho konce. A vůbec, dá se ten záčátek nějak ovlivnit?

Povím vám příběh, příběh Sašenky od úplného začátku, až kam slova dovedou a dovolí. Fikce li to bude, těžko říct. Autobiografie? Možná ano. Víte, můj děda, před rokem (a ten den si pamatuji jako dnes) prohlásil, že všechny knihy už jsou dávno napsané, jen čekají na tu správnou ruku, která ten příběh přenese na papír. My píšeme svůj příběh každý den, tak proč ho vlastně na ten papír nepřenést? Možná někomu bude platný, říká se přeci, že chytrý člověk se má učit na chybách cizích. Tak se, prosím, učte. Já se budu učit s vámi, na vlastních chybách, ale z pohledu Sašenky – dává mi to pocit, že moje nejsou a chvílí si můžu připadat chytře.

Za gramatické chyby se omlouvám předem, patří ke mně jako i občasný ukrajinský přízvuk, nic osobního.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s